Blog

Adana Apartman Yönetim Şirketleri28.09.2020
Adana Apartman Yönetim Şirketleri

Bina, İş Merkezi veya Avm’ler de Yönetim temel olarak 4 ana başlıkla yapılmaktadır. HUKUKİ TEKNİK İDARİ FİNANS 4 ana başlık çerçevesinde yönetim işleyişi yürütülmesi gerekmektedir. Her bir başlığın kendi içinde ve diğer işlerle birbirine bağlı..

Devamı...
Yöneticinin Sorumlulukları Nelerdir?09.09.2020
Yöneticinin Sorumlulukları Nelerdir?

Yönetici, kat maliklerine karşı aynen bir vekil gibi sorumludur. Kat malikleri kurulu, ada temsilciler kurulu veya toplu yapı temsilciler kurulu kararlarının iptaline ilişkin davalar, kat maliklerini temsilen yöneticiye, toplu yapılarda ise ada temsilciler kurulu veya toplu yapı..

Devamı...
BAŞARILI PROFESYONEL YÖNETİM FİRMASI NASIL OLMALI?31.08.2020
BAŞARILI PROFESYONEL YÖNETİM FİRMASI NASIL OLMALI?

Apartman/Site Yöneticileri; aidat toplama, bina temizliği, asansör, jeneratör, hidrofor bakımları, çalışan personel varsa bunların maaşı, sigortası, izinleri, boya, bakım, çevre düzenlemesi, tamirat ve resmi işler gibi birçok görevi seçim sonucunda üstlenirler. Apartman/Site..

Devamı...
Komşuluk ilişkileri ve profesyonel yönetim31.08.2020
Komşuluk ilişkileri ve profesyonel yönetim

Site ve apartman gibi yaşam alanlarında, yönetimsel sorunların yaşanması komşuluk ilişkilerini zedelemektedir.Böyle bir sorunun yaşanmaması için, apartman ve sitenizi profesyonel yönetim firmalarına emanet etmelisiniz.Komşularınızla hiç kötü olmaya gerek yok.Yönetimin komşular..

Devamı...
AİDAT ÖDEMELERİNİZİ BANKADAN YAPINIZ!!!31.08.2020
AİDAT ÖDEMELERİNİZİ BANKADAN YAPINIZ!!!

Aidat tahsilatları kesinlikle elden tahsil edilmemeli,apartman veya site adına banka hesabı açtırılması ve toplanan paraların bu hesapta muhafazası gerekmektedir.Piyasa içinde aidatları elden tahsil eden ve sonrasında ilgili firmaya ulaşamama gibi vahim sonuçlar doğuran durumlarla..

Devamı...