Ortak Alan Kuralları

Simay Profesyonel Site Yönetimi  olarak görevimiz; modern yaşam mekânlarının ihtiyaç duyacağı her türlü hizmeti sizlere kusursuz sunmaktır.

Hizmetlerimizi yürütürken sizlerden gelen talepleri değerlendiriyor ve düşüncelerinize önem veriyoruz.

Toplu yaşam bazı hassasiyetleri gerektirir. Toplu yaşam kurallarının en iyi şekilde uygulanması için gerekli hassasiyeti  göstermeye çalışıyor. Ancak bu konuda sizlerin de yardımına ihtiyacımız var. Gelin bu hassasiyeti beraber gözeterek sitenizde muhteşem bir ortam oluşturalım.

Kat maliklerimiz, ortak alanları aşağıda gösterilen sınırlamalara riayet etmek şartıyla kullanma hakkına sahiptirler.

              KİRACI VE KAT MALİKLERİ TARAFINDAN UYULMASI GEREKEN KURALLAR

  1. Sitemizde ikamet eden ve edecek tüm kat maliki ve kiracı komşularımız için öncelikle Kat Mülkiyet kanunu geçerlidir.
  2. Taşınmaların hafta içi ve cumartesi günü 10:00-18:00 saatleri arasında diğer komşularınızı rahatsız etmeyecek şekilde yapılmalıdır. Pazar günü ve resmi tatil günlerinde taşınma ve tadilat işlemi yasaktır.
  3. Çöplerinizi Katlarda bulunan çöp odasındaki konteynıra çöp poşetlerinizin ağzı bağlı poşetlerde, sızıntı yapmayacak şekilde bırakınız.
  4. Kapı önlerine paspas konulması kesinlikle yasaktır. Kısa sürelide olsa kapı önlerine ayakkabı, bisiklet, saksı, bebek arabası, çöp vs. bırakılması kesinlikle yasaktır.
  5. Gürültü çıkarabilecek daire içi onarımların hafta içi ve cumartesi günü 11:00-16:00 saatleri arasında yapılması pazar günü ve resmi tatil günlerinde yapılaması yasaktır
  6. Balkonlar yıkanmamalı silme yöntemiyle temizlenmeli aksi takdirde alt kata su sızıntısı olacak durumlara yol açabilir.
  7. Asansörlerde temizliğe dikkat edelim, çöp atmayalım tükürmeyelim kat gösterge levhalarını sökmeyelim.
  8. Balkon ve camlardan çamaşır asmak, çarşaf, halı, paspas vs silkelemek kesinlikle yasaktır. Alt katta oturan komşularımızı düşünelim.
  9. Balkon ve camlardan sigara atmayınız. Bina içinde kat aralarında ve asansörlerde sigara içmeyiniz
  10. Blok içlerine, yangın merdivenlerine, çöp odalarına eşya konulması yasaktır. Bulunan eşyalar yönetim tarafından toplanacaktır.
  11. Banyolardaki havalandırmaları açık bırakamayalım mümkün olduğunca gece geç saatlerde çamaşır ve elektrikli süpürgesi çalıştırmayalım.
  12. Güvenlik kapılarındaki turnikelerde ve havuzların kullanılmasında manyetik kartlarınızı kullanınız.
  13. Otoparklarda tahsis edilmiş yerleriniz bulunmaktadır. Çizgilerle belirlenmiş ve bloklara ayrılmış numaralara göre araçlarınızı park ediniz. Başka araçları engelleyecek şekilde ( blok önü, kavşak, vs)gibi yerlere park etmeyiniz. HGS stickerı olmayan araçların kayıtlarını güvenlikten geçerken yaptırmanız acil durumlarda sizlere ulaşmamız için gerekli olacaktır.
  14. Yeşil alanlarımız ve kapı önlerimiz çocuk oyun alanlarımız değildir. Çocuklarımızı parklarda oynamaya yönlendirelim.
  15. Bahçe ve ortak kullanım alanlarımızı temiz tutalım çevreye rahatsızlık vermeyelim, çöp bırakmayalım. Piknik masalarını konulduğu yerden başka yerlere çekmeyiniz komşularınıza rahatsızlık vermeyiniz.
  16. Evcil hayvanlarınızı lütfen blok önünde veya içinde beslemeyiniz .İç peyzaj alanlarına ve özellikle çocuk oyun alanlarına sokmayınız.